Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli Jesteś 210037 osobą, która odwiedziła naszą stronę
TERENOWY KOMITET OCHRONY
PRAW DZIECKA
64-100 Leszno, ul. Słowiańska 59B
tel. (0-65) 520-27-32
centrum@tkopd.leszno.pl
Ośrodek Interwencyjno Readaptacyjny
64-100 Leszno, ul. Niepodległości 27c
tel. (0-65) 529-98-65/66 fax (0-65) 528-85-49

 

OGŁOSZENIA
DZIAŁALNOŚĆ Ośrodka Interwencji Kryzysowej w 2011r.
I. ZAŁOŻENIA FUNKCJONOWANIA OIk Ośrodek Interwencji Kryzysowej jest prowadzony przez nasze stowarzyszenie od ponad 11 lat. Jest to w pełni zorganizowana placówka. Wdrożone są  wypracowane metody i formy pracy z klientami. ...

więcej ...

WYDARZENIA
Akcja Teatrzyków Profilaktyczno-Edukacyjnych

8 stycznia 2014r. zakończyliśmy akcje prowadzenia Teatrzyków Edukacyjno-Profilaktycznych pt. "Pamiętajmy, o siebie dbajmy!".

więcej ...

DODATKOWE
PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za wsparcie Państwu Jolancie i Jackowi Mikołajczakom - Właścicielom Salonu Samochodowego TOYOTA w Lesznie. Dzięki Państwa pomocy

więcej ...

Wydarzenia

SZKOLENIE na temat komercyjnego wykorzystywania dzieci, przeciwdziałania przemocy i Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

8 października 2013r. w godz. 9.00-15.00 odbyło się szkolenie dotyczące profilaktyki komercyjnego wykorzystywania dzieci, profilaktyki przemocy i Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

 

Zostało ono zorganizowane przez Fundację Dzieci Niczyje i Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie we współpracy z Urzędem Miasta Leszna w zakresie realizacji Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Uczestnikami szkolenia było 41 edukatorów pracujących bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą w wieku 12-18 lat: pedagodzy szkolni, psychologowie i pedagodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, MCP „Alternatywa”, TKOPD, Stowarzyszenia „Echo”, wychowawcy Domu Dziecka.

 

Celem szkolenia było zapobieganie zaburzeniom psychicznym u dzieci i młodzieży na skutek wykorzystywania ich i doświadczania przez nich przemocy. Uczestnicy poznawali metody, jakimi mogą pracować z małoletnimi narażonymi na krzywdzenie ze strony dorosłych oraz w jaki sposób mogą uczyć dzieci dbania o siebie i unikania sytuacji ryzykownych i zagrażających ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Podczas szkolenia były poruszane następujące tematy:  Handel dziećmi  Dowód miłości  Sponsoring  Przemoc w rodzinie  Przemoc rówieśnicza  Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

 

Uczestnicy szkolenia otrzymali pakiety edukacyjne zawierające wszystkie omawiane scenariusze zajęć, plakaty Telefonu Zaufania 116 111 oraz inne materiały informacyjne.


Kampania Rady Europy "Podnieś rękę przeciwko biciu dzieci"


Łejery - Dziećmi jesteśmy tylko raz


 

 

 

 

 

 


 


 NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ
     
Projekt i wykonanie: gechu@interbit.pl