Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli Jesteś 209995 osobą, która odwiedziła naszą stronę
TERENOWY KOMITET OCHRONY
PRAW DZIECKA
64-100 Leszno, ul. Słowiańska 59B
tel. (0-65) 520-27-32
centrum@tkopd.leszno.pl
Ośrodek Interwencyjno Readaptacyjny
64-100 Leszno, ul. Niepodległości 27c
tel. (0-65) 529-98-65/66 fax (0-65) 528-85-49

 

OGŁOSZENIA
DZIAŁALNOŚĆ Ośrodka Interwencji Kryzysowej w 2011r.
I. ZAŁOŻENIA FUNKCJONOWANIA OIk Ośrodek Interwencji Kryzysowej jest prowadzony przez nasze stowarzyszenie od ponad 11 lat. Jest to w pełni zorganizowana placówka. Wdrożone są  wypracowane metody i formy pracy z klientami. ...

więcej ...

WYDARZENIA
Akcja Teatrzyków Profilaktyczno-Edukacyjnych

8 stycznia 2014r. zakończyliśmy akcje prowadzenia Teatrzyków Edukacyjno-Profilaktycznych pt. "Pamiętajmy, o siebie dbajmy!".

więcej ...

DODATKOWE
PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za wsparcie Państwu Jolancie i Jackowi Mikołajczakom - Właścicielom Salonu Samochodowego TOYOTA w Lesznie. Dzięki Państwa pomocy

więcej ...

Wydarzenia

SIECIAKI NA WAKACJACH - LESZNO


Dnia 24 sierpnia 2013r. na leszczyńskim Rynku odbył się pierwszy sieciakowy piknik edukacyjny. Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Dzieci Niczyje i Fundacji Orange „SIECIAKI NA WAKACJACH”. Podczas pikniku nasi pracownicy i wolontariusze przekazywali dzieciom i młodzieży wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz o zagrożeniach, jakie mogą na nich czyhać w sieci, poprzez zabawę. 

W Megacentrum Zabezpieczeń dzieci mogły spróbować swoich sił w bezpośredniej walce z Sieciuchami. Czekały tam na nie dwa stanowiska komputerowe z grami pochodzącymi z portalu Sieciaki.pl. Dodatkowo wolontariusze wyjaśniali graczom podobieństwa między sytuacjami w poszczególnych grach a codziennym korzystaniem z komputera.

Strefa Rozrywki była miejscem twórczości plastycznej, a także rozrywki intelektualnej. To tu dzieci mogły pokolorować sieciakowe obrazki oraz rozwiązywać quizy, krzyżówki i łamigłówki wymagające wykazania się wiedzą komputerową. Niektórzy uczestnicy spróbowali swoich sił w konkursie plastycznym, który polegał na stworzeniu autorskiego komiksu promującego portal Helpline.org.pl. Autorom trzech najlepszych prac w trzech kategoriach wiekowych zostały przyznane ciekawe nagrody.

Nie sposób także nie wspomnieć o Kąciku Fundacji Dr Clown, gdzie było bardzo kolorowo, szczególnie na twarzach dzieci. Ekipa Dr Clowna malowała twarze, tworzyła barwne zwierzęta z balonów i poprawiała humor nawet największym smutaskom.

W Sieciokinie uczestnicy pikniku mogli zobaczyć, jak bohaterowie kreskówek radzą sobie z internetowymi problemami pojawiającymi się podczas codziennego surfowania po sieci. Repertuar kina był inny dla poszczególnych grup wiekowych. Dla przedszkolaków przygotowaliśmy projekcje dziewięciu kreskówek z serii „Owce w sieci”. Uczniowie klas wczesnoszkolnych obejrzeli trzy filmiki z cyklu „Sieciaki”, zaś klasy 4-6 szkół podstawowych pięć kreskówek „3...,2...,1...Internet!”. Po każdym bloku filmowym dzieci mogły sprawdzić swoją uważność i wiedzę w konkursach z nagrodami.

Na zakończenie warto wspomnieć o tym, co się działo na Scenie Konkursowej. To w tym miejscu odbywały się konkursy z nagrodami i ciekawe zajęcia edukacyjne dotyczące niebezpieczeństw w sieci oraz sposobów rozwiązywania internetowych problemów. Dzieci zmagały się z psikusami sprawionymi przez Sieciuchy, które pomieszały wyrazy CZTERECH PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA, niezbędnych podczas codziennego korzystania z Internetu. Uczestnicy pikniku mieli możliwość wykazania się wiedzą komputerową w „Sieciakowym Teleturnieju”, odpowiadając na pytania pochodzące z aplikacji Sieciomat Losujący oraz zdolnościami aktorskimi podczas odgrywania problemowych scenek z życia internauty. Mając na uwadze rozsądne korzystanie z komputera, wolontariusze PCK przeprowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy, podczas których dzieci, młodzież, jak również ich opiekunowie mogli poznać zasady prawidłowego powiadamiania służb ratunkowych, udzielania pierwszej pomocy oraz resuscytacji. Dodatkową atrakcją leszczyńskiego pikniku były zajęcia z Zumby dla dzieci, podczas których mogliśmy się poruszać w pełnych energii rytmach.

Wakacje dobiegły końca. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, a do tego czasu życzymy wam powodzenia w walce z Sieciuchami.


Kampania Rady Europy "Podnieś rękę przeciwko biciu dzieci"


Łejery - Dziećmi jesteśmy tylko raz


 

 

 

 

 

 


 


 NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ
     
Projekt i wykonanie: gechu@interbit.pl